Буквално го јаде желудникот – Природен лек за опасната бактерија

Буквално го јаде желудникот – Природен лек за опасната бактерија

Ако имате проблеми со стомакот, гасови и надуеност, како и проблем со опасната бактерија која тешко се искоренува, хеликобактер, се што ви треба е сок од зелка.

Исцедете сок од помала главица зелка и земајте по пола чаша, половина час пред оброк.

Го штити желудникот, се бори со бактерии и намалува болки.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ