Избелете ги забите сами дома – Наместо да ја фрлите кората од банана искористете ја вака

Избелете ги забите сами дома – Наместо да ја фрлите кората од банана искористете ја вака

Вашите заби може да бидат бели и убави и без многу мака на стоматолог.

Се што ви треба е банана која е извонредно средство за избелување, или поточно кората од банана.

Таа има магнезиум и калиум кои ги избелуваат забите без да ги оштетат.

Се што треба е да ги истриете забите со внатрешниот дел од кора од банана, и не го мијте слојот.

10 минути не јадете и не пијте, а потоа измијте ја устата со вода.

Повеќе Готви.мк рецепти:

Салата со маслинки и кубети

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула