Подобро од кисело млеко – За изгореници од сонце ви треба само компир

Подобро од кисело млеко – За изгореници од сонце ви треба само компир

Компирот е лековита и вкусна намирница, а решава голема мака и кога не е подготвен, односно кога е во сирова состојба.

Ако имате гребаници, изгореници од сонце, болки на кожата, измешајте рендан сиров компир со маслиново масло и ставете на подрачјата.

Држете 15 минути.

Навистина делува.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ