Стерилизирајте тегли за зимница во микро – Се е готово за буквално 5 минути

Стерилизирајте тегли за зимница во микро – Се е готово за буквално 5 минути

Септември мириса на ајвар, лутеница, малиџано, џем…Освен што се важни намирниците и подготовката, важни се и теглите.

Стерилизирајте брзо и лесно тегли во микро.

Околу 50 милилитри вода се ставаат во теглата која е претходно добро измиена и проверена да не е напукната некаде.

Се загрева микрото на најсилно, па се става теглата на 2-3 минути внатре.

Водата ќе стане врела и ќе се стерилизира.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула