Не се само морковите – Намирници кои секојдневно треба да ги јадете за добар вид

Не се само морковите – Намирници кои секојдневно треба да ги јадете за добар вид

Постои храна со која може да го подобриме видот. 
Тука на прво место се секако морковите кои имаат многу витамини и каротен и се познати по ова дејство.На листата се наоѓаат и цитрусно овошје, бобинки, лиснат зеленчук, риба и јајца кои треба да ги јадете.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко