Подгответе се да изгубите половина килограм преку ноќ – оваа напивка е чудо

Подгответе се да изгубите половина килограм преку ноќ – оваа напивка е чудо

Кога ќе го пиете ова смути, треба да вечерате најдоцна до шест часот.

Ќе забележите дека килограмите се топат и дека вашиот метаболизам е побрз.

Состојки:

  • 1/2 исцеден лимон
  • 1 лажичка исечкан магдонос
  • малку цимет
  • 1/2 лажичка оцет
  • 2,5 дл вода
  • лажичка мед или ѓумбир

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер, изблендирајте и испијте.your list items here

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство