Лек за болни коски: Болките ќе ги снема

Лек за болни коски: Болките ќе ги снема

Многу луѓе се жалат на болки во зглобовите, колената, колковите, долниот дел на грбот, но и вратот.

Тие проблеми можат да настанат од различни фактори, но воглавно тоа е поради неправилниот и лош начин на живот.

Во прилог ви донесуваме природен рецепт, за кој оние кои го пробале велат дека помага во отстранување на болките.

Состојки:

  • 200 гр мед
  • 40 гр семки од тиква
  • 8 лажици ленено семе
  • 3 лажици суво грозје

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во блендер и измешајте. Хомогената смеса која сте ја добиле можете да почнете да ја консумирате веднаш.

     

  2. Лекот земајте го два пати на ден, надобро навечер и наутро по една лажица.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.

Повеќе ресепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство