Заменете го кафето со чај од липа – Спречува срцев удар и болести

Заменете го кафето со чај од липа – Спречува срцев удар и болести

Чајот од липа секогаш треба да го имате во вашата домашна аптека зошто помага за многу болести.
Чајот штити и помага за хипертензија, го намалува притисокот, ги јакне крвните садови и спречува проширени вени, не снабдува со крв и помага да се заштитиме од срцев удар.Шолја кафе заменете со шолја чај од липа и телото ќе се препороди целосно.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече