Мезе за со пиво: Поховани стапчиња сирење

Мезе за со пиво: Поховани стапчиња сирење

Вкусни поховани стапчиња од сирење, деликатес на денот.

Состојки:

  • 2 јајца
  • 1 жолчка
  • 70 гр. маргарин
  • 3 лажици брашно
  • ¼ кравјо сирење
  • сол и брашно

Подготовка:

  1. Се мешаат две јајца со жолчка и маргарин, се додаваат 3 лажици брашно и сирењето со малку сол и се меша.
  2. Се прават мали форми како стапчиња, се валкаат прво во брашно, па во јајце и се пржат на масло.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта