Афродизијак и лек – Зачин кој помага и за диета

Афродизијак и лек – Зачин кој помага и за диета

Мускатното оревче има бројни здравствени придобивки, и има голема примена во медицината, како и козметиката.

Одличен лек е за гастритис, манини, како и проблеми со штитната жлезда.

Претставува совршен антиоксиданс, нискокалоричен е па помага и за слабеење, бидејќи е нискокалоричен.

Стимулативно делува и на мозокот, а претставува и природен седатив и афродизијак.

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА

Помоќен од вијагра и афродизијак: Две состојки за да бидете ѕвер во кревет

Посно: Палачинки без зејтин

Палачинки за 3 минути

Палачинки со мед и ореви

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Палачинки на кои не можете да им одолеете