Јадете го ова 3 дена по ред и исчистете го организмот

Јадете го ова 3 дена по ред и исчистете го организмот

Оваа салата ќе ви помогне да го исчистите организмот и погодно делува на варењето.

Состојки:

  • маслиново масло
  • сок од лимон
  • репка
  • зелка
  • морков

Начин на подготовка:

  1. Зелката, морковот и репката изрендајте ги и измешајте ги во сад. Можете да ставите и малку целер. Оставете малку да отстои, а потоа додајте и сок од лимон. Не ја посолувајте салатата.

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед