Видео рецепт: Омлет ролнички со фета

Видео рецепт: Омлет ролнички со фета

Направете вкусни омлет ролнички.

Состојки:

  • 2 кори за пита
  • 4 јајца
  • 100 гр. сланина
  • фета сирење и сол

Подготовка:

  1. Се сечат корите на 4 дела за да се добијат 8 ролнички. Се сече ситно сланината и се пржи на тава без масло.
  2. Се матат јајцата, се става сол и се ставаат врз сланината и се пржат, па се дели смесата на осум дела.
  3. Се ставаат јајна на парче кора, се рони сирење и се замотува ролат.
  4. Се пржи на масло па се става на салфета.

 

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта