Колач од 4 состојки без печење – Го прават домаќинките низ цел свет

Колач од 4 состојки без печење – Го прават домаќинките низ цел свет

Направете колач од 4 состојки без печење.

Состојки:

  • бисквити
  • пудинг
  • млеко
  • шеќер

Подготовка:

  1. Мерките не се напишани зошто сами ќе си ја одредите количината.
  2. Во сад се става ред бисквити, не е потребно да се стават во топло млеко, зошто над нив оди топол пудинг.
  3. Се вари пудинг од чоколадо, јагода или ванила по избор на вообичаен начин. Се разматува прашокот со шеќер и неколку лажици млеко и се става во млеко да врие и да се згусне.
  4. Се мачка смесата врз бисквитите.
  5. Пак се става ред бисквити и така додека има фил и бисквити.

Уживајте!