Месото ќе остане свежо и без ладилник – Супер трик за на одмор

Месото ќе остане свежо и без ладилник – Супер трик за на одмор

Месото ќе остане свежо и без ладилник со еден трик.

Ако сте на одмор или некаде каде моментално нема фрижидер, преку ноќ ставете го месото прекриено во сад со јогурт.

Така е и повкусно.

 

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко