Видео: Лажна пица – Појадок готов за брзо време

Видео: Лажна пица – Појадок готов за брзо време

Направете брза пица во тава.

Состојки:

 • 2 јајца
 • 4 лажици мајонез
 • 4 лажици павлака
 • 9 лажици брашно
 • сол
 • 1 лажица кечап
 • 1 варено јајце
 • 20 гр. пченка
 • 100 гр. сланина
 • 50 гр. кашкавал

Подготовка:

 1. Се меша во чинија мајонез со павлака, јајца и брашно со сол.
 2. Се загрева нелеплива тава, се намастува и се става смесата, па се ставаат горе варени јајце, кечап, пченка, сланина и кашкавал.
 3. Се поклопува и пече 15 минути.