Едноставен совет кој многу користи – Спречете изгореници и прскање во кујната

Едноставен совет кој многу користи – Спречете изгореници и прскање во кујната

Постои совет во кујната кој е многу едноставен, но многу значаен, колку години и да готвите и да сте искусни во тоа.

Секогаш рачката на тавата треба да биде од другата страна или подалеку од вас, а тоа е така зошто најчесто незгодите во кујната се случуваат кога при брзање и готвење ќе се закачиме на рачката.Може да дојде до истурање, изгореници и болка.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко