Напивка од која килограмите сами се топат

Напивка од која килограмите сами се топат

Вкусна напивка од која килограмите сами се топат!

Состојки:

  • 1 шолја сок од свеж грејпфрут
  • 2 лажички јаболков оцет
  • 1 лажичка мед

Начин на подготовка:

  1. Состојките ставете ги во блендер и измешајте. Сокот испијте го пред ручек или вечера.

     

  2. Постапката повторувајте ја секој ден во текот на една недела, па направете пауза од 7 дена.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо