Брз и вкусен ручек од 3 состојки – На маса за 30 минути

Брз и вкусен ручек од 3 состојки – На маса за 30 минути

Вкусен и брз ручек, лесен за подготовка, а на трпеза за 30 минути.

Состојки:

  • 500 гр. пилешко
  • 1 л. павлака за готвење
  • 2 кеси супа од печурки

 

Подготовка:

  1. Се става сеченото пилешко во сад, па содржината од кесињата супа со печурки и павлака за готвење.
  2. Се става во рерна на 200 степени околу половина час.