Видео: Излупете портокал брзо без прскање, неред и нервози

Видео: Излупете портокал брзо без прскање, неред и нервози

Сите мака мачиме со лупењето портокали, здравото и вкусно овошје богато со витамин Ц.

Сепак, има начин за лесно лупење, без нервоза, неред, прскање и остатоци на портокалот, а прикажан е во видеото.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ