Здрав колач со банани и кокос

Здрав колач со банани и кокос

Направете брз и диетален колач со банани.

Состојки:

 • 3 банани
 • 200 гр. кисело млеко
 • 1 прашок за пециво
 • 2 кеси ванила
 • 50 гр. какао
 • 100 гр. овесни снегулки
 • 20 гр. кокос
 • 4 јајца

Подготовка:

 1. Се матат јајца со жица и се става какао во нив.
 2. Се пасираат бананите и се додаваат, се става и прашокот за пециво и киселото млеко, овесни снегулки, кокос и ванила.
 3. Се меша, се става во калап и се пече на 170 степени 30 минути.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки