Брз и вкусен оброк: Пиперки со кисела павлака и шунка

Брз и вкусен оброк: Пиперки со кисела павлака и шунка

Вкусно предјадење или лесен ручек…

Состојки:

  • 4 пиперки бабури
  • 4 дл кисела павлака Пекабела
  • 200 гр шунка Пекабеско
  • сол
  • бибер

Начин на подготовка:

  1. Измијте ги пиперките и исечете ги на половина. Шунката исечете ја на коцки и измешајте ја со кисела павлака. Со добиената смеса полнете ги пиперките.

     

  2. Наредете ги во намастена тепсија и ставете ги да се печат на 200 степени околу 30 минути.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко