Го храни телото, здраво е и ја хидрира кожата – Напиток за добро утро

Го храни телото, здраво е и ја хидрира кожата – Напиток за добро утро

Почнете го денот со сок од целер, здраво и корисно за телото.

Ви требаат 1 ипол шолја сечен целер, пола шолја замрзнат ананас и ¼ мали шолји нане.

Се меша се во блендер и се пие.

Ова е супер сок со големото количество витамин А, делува позитивно на кожата, а има и многу вода во себе па хидрира.

Помага за варење на храната и за полесно празнење.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ