Оние кои јадат јајца за појадок побрзо слабеат – Трик за фит тело

Оние кои јадат јајца за појадок побрзо слабеат – Трик за фит тело

Сите сакаме убави деликатеси, но и да имаме фит тело и форма особено во лето.

Едно истражување во Америка покажало дека сојузник во борбата со килограмите се јајцата за појадок.

Имено, луѓето според истражувањето, кои јаделе јајца наутро ослабеле повеќе од останатите.

Причината е тоа што по нив долго сме сити, па така помалку јадеме.

Полни се протеини и аминокиселини важни за убивање на апетит.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки