Шејк за слабеење – Една чаша рано наутро топи сало и килограми

Шејк за слабеење – Една чаша рано наутро топи сало и килограми

Направете вкусен протеински шејк за слабеење.

Состојки:

  • 200 мл. млеко
  • 1 банана
  • 1 лажица овесни снегулки
  • 1 лажица ленено семе

Подготовка:

  1. Се става пола млеко во блендер со излупената и сечена банана, мелено ленено семе и овесни снегулки.
  2. Се блендира и се става во чаша, се додава останатото млеко по 10 минути, се меша и пие.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ