Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт

Вкус кој не се заборава: Проја со сирење по оригинален рецепт

Од „Бабина куна“ ни доаѓа вкусен доручек или вечера…

Состојки:

  • 2 јајца
  • 100 гр сирење
  • 50 мл масло
  • 100 гр брашно
  • 1/2 прашок за печиво
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Разматете јајца, додајте масло, брашно со прашок за печиво, издробено сирење и сол. Добро изедначете и разлејте во калапи за мафини. Печете во рерна на 200 сртепени околу 30-40 минути.

     

  2. Послужете топло со јогурт или кисело млеко.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука