Освежителна салата со моцарела и шери домати

Освежителна салата со моцарела и шери домати

Направете вкусна салата со моцарела и шери домати, совршен вкус и спој.

Состојки:

  • 250 гр. шери домати
  • 125 гр. моцарела
  • 1 помала краставица
  • 2 лажици маслиново масло
  • 1 парче лимон (сок)

Подготовка:

  1. Се меша измиениот и сечен на половинки шери домат во сад со сечена моцарела.
  2. Се лупи и сече на кругови и краставицата и се додава заедно со маслиново масло и со сок од лимон.
  3. Се меша и јаде.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб