Домати на скара

Домати на скара

Неодоливи шери домати испечени на скара.

Состојки:

 • 250 гр шери домати
 • 1 главица кромид
 • 2 чешниња лук, изгмечен
 • сол
 • маслиново масло
 • 1 лажица сечкан босилек
 • 1 лажица сечкан магоднос

Начин на подготовка:

 1. Во алуминиумска фолија ставете измиени домати, додајте сечкан кромид, лук, сол и зачини. Замотајте ја фолијата и печете на скара околу 10 минути.

   

 2. Украсете со зачински билки и послужете.

Добар апетит!

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко