Ова овошје доилките не треба да го јадат – Создава грчеви кај бебето

Ова овошје доилките не треба да го јадат – Создава грчеви кај бебето

За тазе мајките многу е важно млекото и доењето, а постојат намирници кои лекарите и нутриционистите ги забрануваат во тој период.

Секое овошје има минерали и витамини, но тука се и оние кои не се препорачуваат на доилки.

Цитрусните овошја како портокали, лимон, лимета, мандарини, го зголемуваат млекото, но пропорционално со тоа и грчевите кај бебињата.

Затоа не ги користете во овој период.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ