ВИДЕО: Растенијата ќе ви цветаат како „луди” – Направете сами смеса за во земјата

ВИДЕО: Растенијата ќе ви цветаат како „луди” – Направете сами смеса за во земјата

Ако сакате цвеќето и растенијата дома да ви цветаат како никогаш до сега, има мал домашен и евтин трик.Земете кора од банана, талог од шолја кафе и земете две лушпи од јајца, па се сомелете во блендер.Ставете ја смесата во земјата на растенијата и нема да овенат ни лете ни зиме.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб