ВИДЕО: Исчистете ги семките од лубеница во два потега

ВИДЕО: Исчистете ги семките од лубеница во два потега

Лубеницата е царица на летото, вкусна е и здрава, ја хидрира кожата и помага за диета, а најголем проблем е чистењето семки.
Ви претставуваме трик со чија помош лесно ќе ги остраните сите семки и едноставно ќе уживате во лубеницата!Се е во начинот на кој ја сечеме лубеницата.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта