Освежувачко смути од вишни, јогурт и бадеми

Освежувачко смути од вишни, јогурт и бадеми

Подгответе здрава и освежувачка напивка!

Состојки:

  • 200 гр вишни
  • 240 мл јогурт
  • 140 гр бадеми
  • 2 лажици ленено семе
  • 2 лажици мед
  • 8 коцки мраз

Начин на подготовка:

  1. Вишните измијте ги, извадете ги коските и ставете во блендер со останатите состојки. Блендирајте додека смесата не стане глатка.
  2. Послужете во чаши и уживајте!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука