Прелив за секоја салата – Со него станува 3 пати повкусна

Прелив за секоја салата – Со него станува 3 пати повкусна

Направете вкусен сос за секоја салата.

Состојки:

  • 3 лажици маслиново масло
  • 2 лажици балсамико оцет
  • 1 чешне лук ситнето
  • сол и бибер по вкус

Подготовка:

  1. Се ситни лукот, се става маслиново и балсамико.
  2. Се ставаа т и зачини.
  3. Се меша и се става врз вашата омилена салата, аособено добро оди со зелена салата.