Сите ќе ви ја бараат тајната – Трик за повкусна и помека мусака

Сите ќе ви ја бараат тајната – Трик за повкусна и помека мусака

Мусаката е јадење кое речиси сите го сакаат и често го има на македонска трпеза.

За компирот да биде поубав и помек има мал трик.

Излупете го, исечете го и ставете ги круговите во малку млеко наместо во вода.

Така ќе биде помек.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб