Една конзерва „пука од здравје” – Причини да јадете сардини

Една конзерва „пука од здравје” – Причини да јадете сардини

Сардините се навистина здрави и корисни и често треба да се јадат.

Изобилуваат со витамин Д, омега три масни киселини и коензим Q10 кој е моќен антиоксиданс.

Помагаат за намалување воспаленија, за здрава кожа, за енергија.

Помагаат и за артритис и кардиоваскуларни проблеми.

Помагаат и за слабеење.

Повеќе вести на Готви.мк:Чоко палачинки со крем од ванила и јагодиРецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач