Ако месото кое го купивте е жилаво – Само ова може да го спаси

Ако месото кое го купивте е жилаво – Само ова може да го спаси

Ако месото кое го купивте од маркет или месара е малку потврдо и жилаво, има трик како да се спаси.

Во шерпата во која го правите, ставете и малку сода, за да се развари и омекне.

Поврзани вести на Готви.мк

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата