Маслинките помагаат за најголемиот проблем кога одиме на одмор

Маслинките помагаат за најголемиот проблем кога одиме на одмор

Ако имате потешкотии, ви е лошо, ви се гади или имате нагони за повраќање, имаме природно решение од кујната.
Експертите се јасни, земете една маслинка и ставете ја во уста.Маслинките ќе ги запрата гадењето, вртоглавиците и други тегоби, со супстанците во нив кои ја сушат устата.

Ова е корисно и за оние на кои им е лошо при патување или во автомобил.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко