Ги фрламе а многу се здрави – Листовите на цвеклото искористете ги вака

Ги фрламе а многу се здрави – Листовите на цвеклото искористете ги вака

Цвеклото е можен и здрав зеленчук, супер делува на крвната слика, а сите правиме една грешка со овој вид на зеленчук.
Листовите на цвеклото сите ги фрламе, а имаат антиоксиданси и киселини кои се многу корисни за нас. Имаат и омега три во себе.За пример, може убаво да ги измиете и да ги измешате листовите цвекло со зелена салата, домати, маслинки и краставица и да имате одлична салата.

Исто така, друга идеја и корисен начин да се искористат е да се додадат во смути.

 

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула