Бела маринада за вкусно месо

Бела маринада за вкусно месо

Месото со оваа маринада се прелива дури откако ќе биде испечено.

Состојки:

  • 4 лажици мајонез
  • 2 лажици оцет
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица рен
  • 1 лажичка сенф
  • 1 лажичка каенски бибер

Начин на подготовка:

  1. Сите состојки ставете ги во сад и разматете. Прелијте преку печеното месо и послужете.

Добар апетит!

Поврзани вести на Gotvi.mk

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости

Рецепт за 2 брзи соса за чипс и други грицки

Рецепт за брзо мезе за ненајавени гости

Рецепт за највкусни посни и интегрални грисини тука