Сочно месо, мириса и крчка: Пилешки шницли со јогурт и кашкавал

Сочно месо, мириса и крчка: Пилешки шницли со јогурт и кашкавал

Направете вкусни шницли од пилешко со јогурт.

Состојки:

  • 500 гр. бело месо
  • 4 дл. јогурт
  • 100 гр. кашкавал
  • 100 гр. лебни трошки
  • 2 лажици магдонос, сол и бибер и малку масло

Подготовка:

  1. Се ренда кашкавалот и се сече магдоносот, па се сече месото на шницли.
  2. Се мешаат кашкавалот со магдонос и лебни трошки.
  3. Се става сол и бибер на шницлите и се валкаат во јогурт, па во смесата со кашкавал.
  4. Се подмачкува огноотпоред сад, се редат и се става јогуртот кој останал и смесата со кашкавал.
  5. Се пече на 200 степени 20 минути.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта