Царицата на летото во чаша: Смути со лубеница

Царицата на летото во чаша: Смути со лубеница

Направете вкусно и здраво смути полно витамини со царицата на летото – Лубеницата.

Состојки:

  • 500 гр. лубеница
  • ½ сок од лимета
  • 4 лажици кисело млеко
  • 250 мл. млеко и малку лед

 

 

Се сече ситно лубеницата, се става млеко со кисело млеко, сокот од лимета и лед и се мати во блендер.