Дињата е царица на летото – Сокот помага за многу проблеми

Дињата е царица на летото – Сокот помага за многу проблеми

Дињата е овошје симбол на летото, помага за многу проблеми и многу е вкусна.Има малку калории, дава многу витамин Ц и Б на телото, калциум, магнезиум, калиум и цинк.

Сокот од дињата има многу влакна кои помагаат против холестерол, за диета и тргање масни наслаги од телото.

Водата обезбедува важни минерали за телото, одлична е за хидратација.

Чаша сок од диња го решава веднаш проблемот со тешко празнење и надуеност.

Помага за висок притисок и го јанке имунитетот.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки