Витаминско и егзотично смути: Портокал и папаја во чаша

Витаминско и егзотично смути: Портокал и папаја во чаша

Направете шарено смути за појадок.

Состојки:

  • 1 портокал
  • 125 гр. папаја
  • 1 прстофат цимет
  • 125 мл. бадемово млеко
  • 4-5 коцки лед

Се лупи портокалот, се става се во блендер и се пие.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта