Вкусот на летото: Салата со краставици и кисело млеко

Вкусот на летото: Салата со краставици и кисело млеко

Салата со краставициБрза и освежителна салата за летото

Состојки:

  • 2 краставици 
  • 500 гр. млеко кисело 
  • 2-3 чешни лук 
  • сол и маслиново масло 

Подготовка:

  1. Се ренда крупно краставицата и се цеди, па се сече ситно лукот. 
  2. Се ставаат во сад со кисело млеко и малку маслиново масло, и зачини. 
  3. Се меша.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Gotvi.mk:

ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната

Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Најдобар рецепт за домашен чизкејк тука

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта тука

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

 

 

Се лади и служи.