За болки, надуеност и гасови – Овие чаеви помагаат за стомакот

За болки, надуеност и гасови – Овие чаеви помагаат за стомакот

Надуеноста на стомакот е голем и тежок проблем, а помагаат неколку чаеви.

Пијте чај од нане, ѓумбир и невен.

Помага и чајот од цимет, босилек и кардамом.

Рузмаринот и камилицата се исто така корисни.

Надуеноста е најчесто последица на задржувањето на гасовите со дебелото црево, а тоа предизвикува и болки.

Овие чаеви ќе ви помогнат.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко