Колку се корисни мултивитамините – Дали и во која мера треба да се пијат

Колку се корисни мултивитамините – Дали и во која мера треба да се пијат

Многумина пијат мултивитамини, а ние ви откриваме колку тоа помага и колку е здраво.

Докторите ги препорачуваат како начин да се надомести пропуштеното во исхраната, но некогаш се преценети.

Тие не значат дека се храните здраво и не се замена за правата исхрана.

Најдобар начин за внес на витамини е преку исхраната, овошјето и зеленчукот.

Ако многу внесете витамини Е и А тоа може да е и ризик по здравјето.

Со избалансирана и здрава исхрана мултивитамини и не ви се потребни.

Тие не спречуваат болести.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта