Мешањето е многу важно – Трик за совршени колачи

Мешањето е многу важно – Трик за совршени колачи

Ова е трик за најубави колачи со тесто.
Кога во смесата ќе ставите брашно, мешањето нека биде полека и нека се сведе на минимум.Премногу мешање тестото го прави тврдо, а тоа не ви треба.

Уживајте!

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта