Трик со хартија за печење: Подгответе меко месо како од ресторан

Трик со хартија за печење: Подгответе меко месо како од ресторан

Освен меко месо, со овој трик можете да го подобрите вкусот на сосевите или да подготвите вкусна риба.

Cartouche (картуш) е револуционерен француски кулинарски „изум“ со чија помош намирниците може да се динстаат на слаб оган со малку течност, да се готват во сопствениот сок и притоа рамномерно да примаат топлина.

Сѐ што ви треба е парче хартија за печење на кое со ножици треба да направите дупка во средината, со цел пареата да може да излегува и да го ставите наместо поклоп на содржината во лонецот или во тавата.

Така подготвените намирници остануваат сочни, меки и рамномерно готвени.

Како да направите Cartouche (картуш), погледнете во видеото:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?