„Црвена бомба” – Смути за здраво и витко тело

„Црвена бомба” – Смути за здраво и витко тело

Направете смути црвена бомба.

Состојки:

  • 1 банана
  • 1 рака малини смрзнати
  • 1 цвекло
  • 1 лажица чиа семки
  • 2 дл. кокосова вода

Се става се во блендер. Лупена банана со малини, лупено и сечено цвекло, чиа и кокосово вода  и се пие.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин

Американски палачинки по врвен, а едноставен рецепт

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

Овошен колач со јагоди

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач