Моркови и лимон во чаша – Смути за енергија и витамини

Моркови и лимон во чаша – Смути за енергија и витамини

Нема поубав и поздрав начин да се почне денот во лето од почеток со шолја смути.
Ви требаат 5 моркови и 1 лимон.Излупете ги, исечете и ставете ги во блендер.

Пијте секое утре, има многу витамини.

Добар апетит!

За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата?

ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови

ВИДЕО: Оваа декорација се прави за минута, а сите ќе ги воодушеви

ВИДЕО: Еве како да направите декоративна роза од домат за минута

Вистинска кафе уметност – Како да направите фигури со лате пена?

ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин