Млади компирчиња со магдонос и путер – Се топат во уста

Млади компирчиња со магдонос и путер – Се топат во уста

Направете вкусни млади компири со магдонос и путер.

Состојки:

  • 700 гр. млади компири
  • 1 лажица путер
  • 1 китка магдонос
  • сол и вегета

Подготовка:

  1. Се варат компирите со сол, се ставаат потоа во тава со путер, се става сол и вегета.
  2. Се пржи со мешање, се додава магдонос и се меша се добро.
  3. Се служи како главно јадење.

 

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Чоко палачинки со крем од ванила и јагоди

Рецепт за палачинки кои можете да ги јадете неограничено

За сите гурмани – Палачинки кватро салами

Посно: Палачинки без зејтин